UYAP Bilişim Sistemi Sıkça Sorulan Sorular

Adalet Bakanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının, (Uyapportal@adalet.gov.tr) mail adresi, Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP)'ın uygulanması sırasında ortaya çıkan sorun ve taleplerin değerlendirilmesi amacıyla kurulmuş olup bu amaç doğrultusunda hizmet vermektedir.
Vatandaşlar sadece Vatandaşlar için olan bölümlere girebilir, Başkanlığımızca yetki verilmiş olan şirketler; kurum portala, avukatlar; avukat portala, bilirkişiler; bilirkişi portalına giriş yapabilirler.
Vatandaş portalından dava açılamamaktadır. E-imzası olmayan ve e-devlet şifresi sahipleri; Vatandaş portalından dosya kapak bilgilerine; e-imza sahibi vatandaşlar ise fiziki ortamda görülen dosyanın tüm içeriğine ulaşabilmektedirler.
Bilgileriniz eksik ya da hatalı girmektesiniz, doğru giriyor iseniz, ilgili mahkeme ile görüşünüz. Bilgilerinizi mahkemeden mernisle güncelletiniz.
Avukat portala giriş yapıyorsunuz. Vatandas.uyap.gov.tr adresinden giriş yapınız.
Vatandaş portalında dava bilginizi takip edememenizin nedeni, dosyada bulunan nüfus cüzdanı seri no ile merniste bulunan nüfus cüzdanı seri nonuzun eşleşmediğinden kaynaklanmaktadır. Davanızın olduğu Mahkeme ile görüşerek mernis kaydınızın güncellenmesini talep etmeniz gerekmektedir. İlgili Mahkeme tarafından güncelleme yapıldığında, dava bilgilerinizi Vatandaş Portalından veya (E-devlet) üzerinden takip edebilirsiniz.
http://www.uyap.gov.tr/destek/uzaktanegitim/vatandasportalegitim/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Bilgisayarınızda bulunan mevcut tüm javaları kaldırınız. Programlar sekmesinde bulunan javayı yükleyiniz.
Açık olan tüm internet sayfalarınızı kapattıktan sonra yeniden internet sayfası açınız, e-imzanıza ait kök sertifikanızın yüklü olup olmadığını kontrol ediniz, kart tipini seçiniz.

İsterseniz ayrıcalık tanıyın, işaretleyiniz, ayrıcalık tanı, onay belgesi al, güvenlik ayrıcalığını doğrula

Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var

Bu web sitesine devam et önerilmez tıklayınız.

Engellenen içeriği görüntüle, tıklanarak sayfanın tekrar yüklenmesi beklenir. Yeniden giriş yapılabilir.