UYAP Bilişim Sistemi Sıkça Sorulan Sorular

Adalet Bakanlığı, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünün, (vatandas@adalet.gov.tr) mail adresi, Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP)'ın uygulanması sırasında ortaya çıkan sorun ve taleplerin değerlendirilmesi amacıyla kurulmuş olup bu amaç doğrultusunda hizmet vermektedir.
Vatandaşlar sadece Vatandaşlar için olan bölümlere girebilir, Müdürlüğümüzce yetki verilmiş olan şirketler; kurum portala, avukatlar; avukat portala, bilirkişiler; bilirkişi portalına giriş yapabilirler.
E-imzası olmayan ve e-devlet şifresi sahipleri; Vatandaş portalından dosya kapak bilgilerine; e-imza sahibi vatandaşlar ise fiziki ortamda görülen dosyanın tüm içeriğine ulaşabilmektedirler.
E-imzası olan vatandaşlar ise hukuk davaları ve idari davalar açabilir, trafik ve idari para cezalaranı itirazı gibi bir çok işlemi vatandaş portaldan online yapabilmektedir
Bilgisayarınızda bulunan mevcut tüm javaları kaldırınız. Programlar sekmesinde bulunan javayı yükleyiniz.
Açık olan tüm internet sayfalarınızı kapattıktan sonra yeniden internet sayfası açınız, e-imzanıza ait kök sertifikanızın yüklü olup olmadığını kontrol ediniz, kart tipini seçiniz.

İsterseniz ayrıcalık tanıyın, işaretleyiniz, ayrıcalık tanı, onay belgesi al, güvenlik ayrıcalığını doğrula

Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var

Bu web sitesine devam et önerilmez tıklayınız.

Engellenen içeriği görüntüle, tıklanarak sayfanın tekrar yüklenmesi beklenir. Yeniden giriş yapılabilir.